o mnie

 

 

Malarstwo airbrush (aerograf), malarstwo, które może stać się wyznacznikiem sztuki XXI wieku. Chciałbym zapoznać Państwa z tym jakże wdzięcznym narzędziem malarskim dającym podstawy do osiągnięcia wprost nieprawdopodobnych efektów graficznych. W przedstawianiu przedmiotów, postaci, struktur materiałów stosujemy przejścia tonalne, jako jednen ze sposobów nadania obiektowi  bardziej atrakcyjnego wyglądu niż proste wypełnienie kolorem. Przejścia na pewnej powierzchni z jednej barwy do drugiej lub z jednego odcienia tej samej barwy do innego jest o wiele łatwiejsze, doskonalsze, bliskie perfekcji. Stosowany walor, który w malarstwie określa jasność barwy, wydobywa natężenie światła lub cienia, dwóch jakże ważnych elementów składowych grafiki, malarstwa czy fotografii. To właśnie ilość zastosowanej "jasności i ciemności barwy", jaka zawarta jest w kolorze nadaje ton głębi w obrazie. Technika airbrush, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza „pędzel powietrzny”, czyli aerograf, jest narzędziem prawdopodobnie jedynym, które rozprowadza farbę tak równomiernie, miękko i dokładnie, nie pozostawiając przy tym żadnych wystających krawędzi charakterystycznych dla pędzla.

            Wszystko to ocenić mogą Państwo sami oglądając zamieszczone poniżej zdjęcia i filmy video  (w galerii). Przedstawiają one cały proces twórczy, od projektu do skończonego dzieła, omawiające przy tym pewne zagadnienia związane z propagowaną przez nas techniką airbrush.

            Mam nadzieję, że będę w stanie przekonać Państwa, że warto zainteresować się takim malarstwem, że jest to jedna ze sztuk, której warto poświecić uwagę.

  

 


o mnie:  mgr sztuki Grzegorz Małowiejski

absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Łodzi

absolwent Akademii Sztuk Pieknych w Gdańsku

uczestnik wielu plenerów i wystaw:

wystawa po plenerowa "Supraśl 2003"; wystawa po plenerowa "Hrubieszów 2004" (plener ogólnopolski) - komisarzem i opiekunem artystycznym był niezapomniany profesor Wiktor Zin; wystawa po plenerowa "Kazimierz Dolny 2005" -komisarzem i opiekunem artystycznym był Jan Wołek oraz Jerzy Gnatowski; wystawa po plenerowa "Września 2006"; wystawa po plenerowa "Okuninka 2007/2008 (plener ogólnopolski), wystawa indywidualna "Światłocien nadziei 2009" galeria Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku, filia nr2 "Biblioteka Oliwska".

 

 "Każdy z nas doświadcza wszelkiego zła tego świata,

budzi się co rano i zadaje sobie pytanie czy warto?

czy warto iść naprzód, czy warto dostrzegać świat i zobaczyć w nim dobro?

Ja dostrzegam w nim piękno, staram się je tworzyć swoimi rękami

i wypracować je w sobie, uchwycić i zatrzymać na wieczność."

 

Zapraszam serdecznie!!!